Вдохновляющие истории, Впечатления

Дорогий не подарунок, дорога любов

dorogij-ne-podarunok-doroga-lyubov

Про що для вас слово ПОДАРУНОК? 

Зазвичай ми сприймаємо це слово у матеріальному значенні – щось предметне, осяжне фізично, що хтось презентує нам. Це може бути прикраса чи книга, гаджет чи парфуми, предмет інтер’єру чи іграшка. Залежить від віку й статі обдарованого, від наших із ним стосунків.

У подарунків є певні табу. Скажімо, неприпустимо дарувати колегам білизну чи засоби гігієни, краще обрати щось нейтральне, те, що стосується професійної діяльності чи хобі.
Зовсім інша річ із друзями й рідними. Нерідко наше бажання обдарувати їх значно перевищує наші можливості. Ми так багато знаємо про те, що б вони хотіли отримати, що обрати буває непросто. Та скільки радості в очах обдарованого, коли він отримує бажане чи сюрприз перевершує очікування.
Для мене особлива насолода – обирати подарунки друзям. З розмов чи відвідин оселі вихоплюю бажане й омріяне – «Так хочу вишиванку, та все ніяк не зберуся придбати», «До нового інтер’єру варто додати яскравих кольорів, та ніколи зайнятися шопінгом», «Купила таку неймовірну сукню, та не можу вдягти, бо не маю до неї прикрас». Завдяки активному слуханню рідко маю проблему з вибором подарунка – одній подрузі вибираю вишиванку з нетрадиційним ніжним візерунком, іншій — нову чашку до кави в її колекцію, третій підбираю й шию подушки до нового дивану, четвертій роблю сережки й намисто до нового плаття. Вибираючи чи виготовляючи подарунок власноруч, згадую людину, для якої це роблю, в пам’яті зринають спільні приємні моменти спілкування, подорожей, посиденьок, мандрів, й тоді подарунок наповнюється особливим змістом і енергією.

Але обрати чи зробити подарунок власноруч – це ще половина справи! Важливо, як його презентувати, як упакувати в обгортку й слова. А чого вартує слово написане! У швидкому ХХІ столітті культура листування майже втрачена, але в нашій сучасній родині є традиція – готувати листівку для іменинника власноруч, підписувати її всім разом, підбирати особливі слова. В мене є листівки від бабусь на мої дні народження. Бабусь немає сьогодні серед живих, але завдяки цим шматочкам картону пам’ять про них яскравіша. Є в моїй колекції листівка хрещеника, написана невмілою рукою 11 років тому, й намальоване вперше привітання з днем народження від шестирічного сина. Такі подарунки важливі для мене й цінні.
У суспільстві споживання все більшої цінності набувають нематеріальні подарунки, які дарують людині емоції й враження – політ на повітряній кулі, фотосесія на даху багатоповерхівки, спа-процедури, стрибок з парашута… Тут вибір розширюється до безмежжя. Подарувати людині можливість здійснити давню мрію чи зробити виклик – зможеш зробити це? При цьому треба бути уважним і обережним, бо межа між задоволенням і образою дуже тонка. Варто бути впевненим, що сором’язлива подруга, яка живе з 17 років із одним чоловіком, точно піде на чоловічий стриптиз, а та, що боїться висоти, зважиться на стрибок із парашутом.

Утім подарунки не обмежуються лише матеріальним чи нематеріальним. Це поняття має ще й екзистенційне значення. Згадайте, скільки разів ви чули вирази «подарунок долі», «дар божий» чи «дарунок небес». Так зазвичай кажуть про людей чи обставини, які трапляються в нашому житті незрозуміло, нелогічно, неочікувано. Про дітей, що з’являються після довгих років чекання. Про чоловіка чи жінку, які докорінно змінюють наше життя. Чи вміємо ми помітити такі подарунки? Чи знаємо, кому і як за них дякувати?

Окрема тема, яку зачіпають подарунки, це уміння їх сприймати й приймати. Чи можете ви щиро зрадіти подарунку, як в дитинстві? Будь-якому – польовим квітам, зірваним малюком чи коханим чоловіком, вперше зробленій власноруч листівці чи обручці з коштовним камінням. Уміти гідно прийняти й вінок із ромашок і коштовну корону – якість, гідна королеви.

Найголовніше – робіть подарунки й приймайте їх щиро, від серця, із думками про обдаровану людину й вдячністю. І хай життя буде до вас щедрим на різні подарунки й можливості!

Елена Данилина

Читатель, писатель, исследователь литературы и жизни.

Яндекс.Метрика