Психология

Острівець спокою у вирії емоцій

ostrivec-spokoyu-u-viri%d1%97-emocij

Емоційність – це великий дар. Саме в ній неперевершеність жінки.

Але невміння управляти своїми емоціями й підпорядковувати їх собі часто приносять страждання — і не тільки самій жінці, а й оточуючим.

Найчастіше під поганий настрій жінки потрапляють чоловіки й діти. Чоловіки терплять деякий такі неадекватні вибухи почуттів, а потім відходять. Інколи назавжди. А діти не можу і не хочуть дати відсіч близькій людині. Вони беруть на себе ці емоції, але це ноша не для дитячих плечей. І починаються розлади в поведінці, підліткові кризи, хвороби...

Невже все так жахливо і Божий дар перетворює життя на пекло? Все не так погано. Жінка має силу ВІДЧУВАТИ і силу УПРАВЛЯТИ своїми почуття і настроєм. Сьогодні я розкажу про острівець жіночого СПОКОЮ.

Де ж знайти цей острівець спокою? Або краще – як його створити й вертатись до нього, коли відчуваєш страх або весь світ дратує, або відчуваєш шквал емоцій, що зараз вибухне?

Це дуже легко і складно одночасно – жінка має дбати про себе. Це робота, щоденна і кропітка. Турбота про себе й наповнення енергією мають бути записані в планері, як візит до стоматолога або зустріч з іноземними клієнтами.

Ділюсь деякими прийомами, що створюють мій острівець і дають запас сил і натхнення реагувати адекватно.

  1. Спілкування з водою.

Вода – жіноча стихія: гнучка, м’яка, мінлива, але сильна. Вона наповнює нас спокоєм. Прогулянки біля річки, озера. Подорожі на пароплавах, човниках, катамаранах. Абонемент в басейн. Просто духмяна ванна з сіллю та свічками.

Дозування: мінімум раз на тиждень.

Мені пощастило – зараз я живу біля Дніпра і приймаю ці вітаміни щодня. Але так було не завжди – я про це мріяла, писала в свій список бажань, а потім «випадково» оселилася біля води. 

  1. Тілесні практики.

Емоції живуть в тілі. Гніваємося – тіло напружується. Боїмося – стискається. Радіємо – спина розправляється. Через тіло емоції екологічно і безпечно проживаються. Номер один в жіночому списку – ТАНЦІ. Вони розкривають жіночу природу, додають гнучкості в тілі і в житті, глобально підвищують самооцінку. Танців зараз не порахуєш – навіть найвибагливіша знайде. Чудово підійде і йога, розтяжки. Навіть бокс і качалка можливі, якщо це дійсно приносить задоволення, тільки треба не перебільшити з «чоловічим» компонентом. Пробіжка або ранкова п’ятихвилинна зарядка – чудовий компроміс.

Дозування: мінімальна доза – два рази на тиждень.

Я займаюсь трайблом – це танець-групова імпровізація, вишукана та благородна.

  1. Так званий handmade.

Робота руками гармонізує жіночий простір і настрій. Це своєрідна медитація – можливість для емоцій і думок знайти своє місце в жіночій голові і душі. Ляльки-мотанки, декупаж, валяння вовною, плетіння стрічками, вишивка нитками або бісером, малювання – можна ще писати і писати. Пробувати різне – серце підкаже своє. Гармонізація емоцій, а в результаті – свій витвір мистецтва.

Дозування мінімальне: 2-3 рази на тиждень

Зараз вишиваю собі вишиванку. Це моя давня мрія.   Кілька місяців тому не могла і одного хрестика вишити. Загорілась – сестра подарувала основу, подруга показала, купила тканину і ВИШИВАЮ!

  1. Писання-забагання

Завести звичку писати. Можливо, вести щоденник дитини або просто писати три сторінки ранкових думок (цій трансформаційній техніці присвячена ціла книга Джулії Кемерон «Шлях художника»). Писати мрії, плани, вірші або прозу. Професійно або просто для себе. Але щодня. Так жінка віддає паперу глибокі переживання. Вона «проживає» непрожиті емоції. Ми завжди пишемо, свідомо чи ні, про те, що «наболіло», зачепило, відгукнулось. Прокладаємо стежину в незвіданий світ наших емоцій.

Дозування: щодня, хоча б п’ять хвилин.

Я зараз стала багато писати: намагаюсь не пропускати ранкові сторінки, пишу казки, пости, творчі завдання на курси. Я відчуваю, як натхнення і спокій прибувають у моє життя.

Створюйте свій острівець спокою вже сьогодні – він стає більшим від регулярності і свідомої турботи про себе. Обирайте по серцю! Пам’ятайте, це довгостроковий внесок в своє щастя й розвиток і щастя близьких.

І пам’ятайте: якщо вам здається, що зараз Ви не можете собі щось дозволити, немає часу або можливості – МРІЙТЕ! Мрії мають властивість збуватися. Перевірено на власному досвіді.

Ксенія Михайлова

Дитячий арт-терапевт, казкотерапевт, співавтор дитячого онлайн проекту «Дитяча Диво-майстерня». Працюю з дітьми, пишу казки, створюю душевні дитячі товари. Люблю творити і радіти.

Яндекс.Метрика