Психология

Бити посуд чи мовчати?

biti-posud-chi-movchati

Мій настрій може змінюватися 10 разів на день і це зовсім не межа…

Настрій жінки, як політ на тарзанці — то один берег, то інший. Гостре зауваження перехожого, «нетакий» погляд коханого – і все, настрій від щасливо-ейфорійного перетворюється на прикро-розчарований з присмаком гіркоти.

Незагартованого чоловіка такі зміни настрою можуть довести до білою гарячки. Часто, втрачаючи контроль над ситуацією, чоловік випалює: «Чого ти так переймаєшся?!» В жінки ця фраза викликає новий шквал емоцій – і починається вже справжній буревій. Здається, він все знесе на своєму шляху! Але...

Перегляд душевного фільму, розмова з подругою, смачний полуничний десерт з вершками, веселка у краплях фонтану… і смутний настрій тане на очах. Губи самі розтягуються у дурнуватій посмішці, а в голові співають пташки. І так гарно… Ех...

Я стала задавати собі питання: хіба це дійсно важливо, навіщо так приймати до серця життєві ситуації? І почала шукати відповіді: читала літературу, слухала лекції, відвідувала майстер-класи, вчилась прислухатися до себе, почала вести щоденник емоцій.

І зрозуміла — ВАЖЛИВО.

Чутливість жінки в 10 разів сильніша за чоловічу. Жінка вловлює відтінки почуттів, усі їхні метаморфози і зміни. Бо природа жінки – ВІДЧУВАТИ. Це не недолік або перепона, це велика ЗДІБНІСТЬ, якою наділив Бог саме жінку. Жінка будує місточки до інших людей. Стосунки – це її прерогатива. Проживаючи сама, жінка легко може уявити, що відчуває інша людина, поставити себе на її місце.

Але інколи від вирою емоцій і почуттів жінка відчуває себе розгубленою і безпорадною.

Як жити у вирії емоцій?

  1. Прийняти емоційність і мінливість настрою як невід’ємну частину жінки. Бути собою.
  2. Почати пишатися своєю чутливістю і барвами почуттів – жоден чоловік не здатен такого відчути. Бути гордою.
  3. Розвивати свою інтуїцію, прислухатися до нею – жінка в якусь мить просто «відчуває» потрібне рішення. Це ДАР! Бути вдячною.
  4. Екологічно проживати негативні емоції – існують тілесні практики, духовні, творчі, письменні. Знайти свою. Бути розумною.
  5. Перетворити емоційність в стосунках з некерованої вибухівки на надточну снайперську гвинтівку. Попереджати близьких про поганий настрій. Бути дійсно ніжною і лагідною, коли так себе почуваєш. Бути справжньою.
  6. Вчити дітей відчувати – інших людей, красу природи, красу моменту. Бути вчителем.
  7. Допомагати іншим – жінка відчуває почуття інших, наче саме це проживає, і може знайти вихід навіть інтуїтивно. Бути уважною.
  8. Створювати прекрасне! Мені здається, це завдання жінки на Землі. Відчувати і творити! Чоловіків чарують ці шедеври і вони готові на подвиги заради такою жінки. Бути жіночою.

Почуття жінки можуть зруйнувати гори, але й приборкати найсердитішого лева.

А якою силою є твої емоції?

КСЕНІЯ МИХАЙЛОВА, дитячий арт-терапевт, казкотерапевт

 

Авторский дебют

Яндекс.Метрика